TKDK; KIZILCABÖLÜKLÜ TEKSTİLCİYE “DESTEK FIRSATLARI”NI ANLATTI

Denizli Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)  Kızılcabölük’te  tekstil sektörü ile buluştu. Kızılcabölük belediye başkanı Abdülkadir Uslu’nun da hazır bulunduğu, Kızılcabölük Belediyesi toplantı salonunda yapılan bilgilendirme toplantısına 70 civarında  yerel tekstilci katıldı.IMG_3602

TKDK uzmanları; Yerel Ürünler ve Mikro İşletmelerin geliştirilmesine yönelik hibe desteği kapsamında Tekstil sektörünün yararlanabileceği kalemler üzerine bilgi verdi.

TKDK Denizli koordinatörlüğü uzmanları; Oktay Çam, Ahmet Hamitoğlu ve Onur Ataman gerekli açıklamaları yaptıktan sonra yöneltilen soruları da cevapladı.

IMG_3599

Uzman Ahmet Hamitoğlu; Tarım alanında yapılan yatırımların yanında Kırsal Kalkınma’yı sağlayabilecek yatırımlara da hibe verildiğini belirtti. Hamitoğlu; “Tekstil sektörüne verilen hibede proje alt maliyet tutarı 10 000 euro’dan az olmamalı.  Yüzde elli hibe verebileceğimiz proje tavan tutarı 250 000 euro’dur.”dedi.  Hibe verilebilecek  tekstil ile ilgili yatırımlarda 3 ana kalem’e %50 hibe sağlayabileceklerini anlatan Ahmet Hatipoğlu şunları söyledi: “ Hibeye esas kalemleri üç ana başlıkta toplayabiliriz. Birincisi tekstil üretim araç ve ekipmanları, ikincisi tekstil yatırımı inşaatı ve üçüncüsü de proje oluşturma harcaması.”

Kızılcabölük Belediye Başkanı Abdülkadir Uslu; “Tekstilin merkezi Kızılcabölük’teki esnafın fırsatlardan haberdar olması için düzenlediğimiz bu bilgilendirme toplantısı inşallah hayırlara vesile olur .” dedi.

TKDK uzmanlarına teşekkür eden Uslu; “Eski gücünde olmayan esnafımız keşke bu fırsatları değerlendirilebilse. Özellikle işi olan, pazarlama konusunda düzenini kurmuş olan esnafımız için güzel bir fırsat. Kızılcabölük yerel ekonomisine katkısı olabilecek bir destek olarak değerlendiriyorum. Örneğin bir küçük esnafımız dört dokuma tezgahı alsa ikisi bedavaya gelecek. Ayrıca teknolojiyi de yenilemiş olacak. İnşallah   esnafımız bunu değerlendirebilir.”dedi.

Uslu; “Keşke Kızılcabölüklü hemşerilerim 2’şer 3’er dokuma tezgahı alarak bu destekten yararlanabilse, yerel kalkınma için büyük bir hamle olurdu.”dedi.

Comments are closed.